Narcisy už mají svojí slávu za sebou, ale teď sjem je učinila nesmrtelnými. .-)
Zápisky

ZDRAVÍM, SOUSEDKO!

Mít dobré sousedy je k nezaplacení. My je máme. Bohužel. Tenhle důležitej faktor v lidskym soužití nám totiž brání se případně té naší vilekulky na venkovskym rozcestí, zbavit. Považte sami:
1. Mladý usměvavý (jsou novomanželé) doktorský pár.
2. Jedna velmi stará dáma, kterou miluju, obzvlášť když mi vypráví, jaký to tu dřív bylo. Žije s ní její pohodová dcera ve věku mojí mámy a vnučka s rodinou.
3. Přes ulici bydlí jeden náš moc milej a blízkej kamarád, z druhé strany nás střeží padlí hrdinové.
No, neberte to. Obzvlášť, když víte, jaké požehnání je mít dobré sousedy a jaké peklo, kretény.

Život na vsi je ale i o sousedech vzdálenějších. Tuhle jsem se vracela se psem z procházky. Jdu kolem domu, kde bydlí dosti starý pán. Kromě tragickýho osudu a upovídanosti, má i dvojčata. Holky jsou starší než já, lehce postižené a srdečné. Jedna z nich mě právě zmerčila a bez pozdravu přikázala: „Počkej!“ Než jsem stihla protestovat, sehla se k jediný kytce, co jim rostla na zahradě, podala mi ji přes plot, houkla: „Na“ a byla fuč. Najednou jsem byla zas tou malou holkou ze 7. C., která nečekaně dostala od svý první lásky tu nejkrásnější kytičku fialek na světě. Vybavil se mi i ten punkovej DIY pugét ze směsi kytek, trávy, listí, větviček, prachu a hlíny, pro kterou mi lezl přes plot jeden frajer jakožto omluvenku za propařenou noc. Nebo ta singl bílá růže, která se může vytahovat, že byla svědkem naší supertajný svatby s Evženem. A co teprve bezpočet kvítků a plevele, co mi trhala Bolka s Lolkem, a kterejch dostávám čím dál tím míň.
Zatímco se mi hlavou míhaj kytkatý příhody, ty čtyři narcisy, co se mi klinkaj v ruce, už ví, že za tu spontánnost a radost, kterou mě nakazily, se bez debat pasovaly do mýho květinovýho top ten. Možná i proto, že jsem od žádnýho souseda ještě nikdy žádnou kytku jen tak nedostala. Až tady. U nás na vsi.

 

Poznámka k fotce: Ty čtyři narcisy už mají svoji slávu za sebou, ale teď jsem je učinila nesmrtelnými. 🙂

Previous Post Next Post

You Might Also Like

Žádný komentář

Napsat komentář