Zápisky

JSEM BRENDA VOLŠOVÁ

Na vesnici jsme s mužem utekli zhruba před osmi lety. Dohnala nás k tomu tehdy roční dcera, moje vystřízlivění z desetiletýho mejdanu a garsonka v paneláku. Navíc se mi jako holce z baráku zastesklo po zahradě, silnejch zdech a volume doprava. Zatímco se někdo hledá na cestách, já znovuobjevila  sebe sama na vesnici.

Jako malý se mi líbil život Indiana Jones šmrcnutej Rumcajsem a Tarzanem. Chtěla jsem se upíchnout u (ideálně ještě neobjeveného) přírodního kmene, sžít se s nimi a napsat o nich odbornou vědeckou studii. Krapet jsem si to popletla a namísto etnologie a archeologie vystudovala kulturologii a předškolní pedagogiku. Ale to neva. Stejnak moje až závratně nastartovaná pařící kariéra dala na frak tý cestovatelský. Ta se smrskla jen na doložkový výjezdy s našima do tehdejší země Tita, stopování po Československu a roční pobyt na americkym zapadákově.

I tak si plním jeden z mých snů. Nepíšu sice o domorodcích z amazonského kmene Awá, ani o Evencích na Sibiři, ale o životě na českém venkově vzdáleném pouhých 60 kilometrů od hlavního města.

Jsem Brenda Volšová, můj muž Evžen a dětem – holčičce (9) a chlapečkovi (7) jména ještě vymyslím.

 

Srdečně mávám,
Brenda V.

Next Post

You Might Also Like

Žádný komentář

Napsat komentář